Magiczna rytmika
21.11.2012
W pištek, 9 listopada, dzieci jak zawsze zgromadziły się wokół naszego keyboarda w oczekiwaniu na rytmikę. Okazało się jednak, że tegoż dnia całkiem inny instrument stanie się bohaterem zajęć. Ciocia Ania przyniosła nieduże, czarne, tajemnicze pudełko, które zaintrygowało wszystkie przedszkolaki. Wkrótce okazało się, że w œrodku jest klarnet – goœć specjalny naszej rytmiki. Dzieci z zapartym tchem wspólnie złożyły instrument. Każdy miał szansę potrzymać go chwilkę, przyjrzeć mu się z bliska, a nawet spróbować ułożyć palce na jego dziurkach, jak prawdziwy muzyk. Przedszkolaki poznały budowę i piękne, szlachetne brzmienie klarnetu, który niczym zaczarowany raz brzmiał jak wielki, ciężki niedŸwiedŸ, następnym razem jak maleńki, słodki ptaszek. Maluchy znakomicie bawiły się przy dŸwiękach klarnetu, szczególnie gdy wygrywał znane im melodie.
Na koniec rytmiki ciocia Ania uchyliła ršbka tajemnicy.. już za miesišc na naszej rytmice zagoœci kolejny fascynujšcy instrument. Czekamy zatem z niecierpliwoœciš!
Magiczna rytmika
Bal Halloween
07.11.2012
Tegoroczne Halloween nie obyło się bez wspaniałego balu. 31 października 2012 r. każdy przedszkolak zamienił się w straszną nocną marę, ba, nawet ciocie stały się nieco upiorne. Wspólnie wybraliśmy się do zamku duchów, a w drodze spotkało nas mnóstwo mrożących krew w żyłach przygód. Całe szczęście naszym przedszkolakom bez trudu udało się przejść przez ruchome bagno, wykonać mumię czy zatańczyć taniec potwora. Mówiąc krótko: Roześmianym, pięknie przebranym dzieciakom żadne przeszkody i zmory nie straszne! W zamku duchów czekały na nas kolejne atrakcje: pląsy, ozdabianie balonowych duszków i słodkie przyjemności. Podobnie jak w zeszłym roku święto Halloween upłynęło nam na fantastycznej zabawie - Huray, huray, it\'s Halloween today!
Bal Halloween
Spotkanie z kucykiem Lolkiem
07.11.2012
Październik 2012 r. obfitował w atrakcje, najpierw uroczyste pasowanie na przedszkolaka, potem kulinarne potyczki z owocami i warzywami, a na koniec spotkanie z niezwykłym gościem...
W pewien piękny, słoneczny czwartek wybraliśmy się na nieco niecodzienny spacer do parku, był on tak niezwykły, gdyż przy muszli koncertowej czekał już na nas kucyk Lolek. Każdy przedszkolak mógł go pogłaskać, usiąść na jego grzbiecie, a także wybrać się na malowniczą przejażdżkę po parku. Dzieci od pierwszych chwil obdarzyły Lolka sympatią i szybko się z nim zaprzyjaźniły. Szkoda tylko, że to urocze spotkanie trwało tak krótko i mimo namów dzieci Lolek nie dał się przekonać by zostać z nami w przedszkolu. Ale może nasz włochaty, parskający przyjaciel odwiedzi nas jeszcze kiedyś... Na pewno będzie mile widziany.
Spotkanie z kucykiem Lolkiem
Jesienne smakołyki
06.11.2012
Jesień to wyjątkowa pora roku, czas owoców i warzyw. Nie sposób nie uszczknąć co nieco z darów jesieni. W październiku każda z grup przygotowała różne smakołyki, degustując przy tym z uśmiechem samodzielnie wykonane witaminowe sałatki, szaszłyki czy kompoty. Mamy nadzieję, że nasze wyroby zasmakowały również wszystkim domownikom naszych przedszkolaków.
Jesienne smakołyki
Pasowanie na Przedszkolaka
06.11.2012
Dnia 10.10.2012 r. nasze maluchy złożyły uroczystą przysięgę i stały się prawdziwymi przedszkolakami. Pani dyrektor wielką, pięknie przystrojoną kredką mianowała \"wesołym i uśmiechniętym przedszkolakiem\" każde dziecko. I choć atmosfera była nasprawdę podniosła, stroje bardzo elegankie, to dzieci czuły się swobodnie i świetnie się bawiły. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania i medal super przedszkolaka.
Życzymy dzieciom słonecznych i radosnych chwil spędzonych na nauce i zabawie!
Pasowanie na Przedszkolaka